İbrahim PAÇACI

 

 

 

 

 

 

 

İbrahim PAÇACI

 

 

10/10/1962 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmişim. Gülveren İlkokulu ve Demirlibahçe Ortaokulundan sonra 1980 yılında Ankara İmam-Hatip Lisesinden mezun oldum. Aynı sene, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kayıt yaptırdım.

Öğrenimime devam ederken 1981 yılında İmam-Hatip olarak memuriyete başladım. 1986 senesinde İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra,06/04/1987 tarihinde Boyabat Vaizliğine atandım. 01/08/1987 – 30/11/1988 tarihleri arasında yedek subay olarak askerlik görevimi ifa ettim. Aralık 1989 – Mayıs 1992 arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde düzenlenen 3. dönem Müftüler Vaizler İhtisasa Hazırlık ve 8. dönem Müftüler Vaizler İhtisas Kurslarına devam ettim.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatında memur olarak görev yaptım. 05/03/1995 tarihinde Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı, 1998 yılında da Müfettiş olarak atandım.

24 Nisan 2001 - 24 Nisan 2008 tarihleri arasında Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi olarak görev yaptım.

16/10/2008 tarihinde Başmüfettiş olarak Diyanet İşleri Başkanlığından emekli oldum.

13/11/2013 tarihinde Aksaray Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesinde tekrar memuriyete döndüm. Halen adı geçen fakültede İslam Hukuku Anabilim Dalında Doç. Dr. olarak görev yapmaktayım.

24/07/1998 tarihinde “İslâm Hukukunda Medeni Müeyyideler” isimli tez ile Doktor; 07/03/2017 tarihinde de Doçent  oldum.

Evli ve üç çocuk babasıyım

 

Tenkit, teklif, öneri ve sorularınız için iletişim adresi: ipacaci@hotmail; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.